دیده بان میانکاله

وبلاگ شخصی حر منصوری

مدیریت مشارکتی
ساعت ٥:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٥/٢٥  کلمات کلیدی: اخبار وبلاگها و فعالان زیست محیطی

راهکاری برای پایداری وتوسعه سازمانهای غیر دولتیN.G.Os

در موفقیت‌ هر سازمان‌ عوامل‌ متعددی‌ دخالت‌ دارد; نیروی‌ انسانی‌ آموزش‌ دیده‌ توانمند,  برخورداری‌ از ابزارهای‌ ارتباطی‌، مدیریت‌ کارآمد، آموزش‌ مناسب‌ و دانش‌ روز‌، مهم‌ترین‌ عوامل‌ برای دستیابی‌ به‌ هدف‌های‌ سازمانهای غیر دولتی ‌ را تشکیل‌ می‌دهند اما بدون‌ تردید در میان‌ عوامل‌ مذکور برجسته‌ترین‌ نقش‌ به‌ نیروی‌ انسانی‌ اختصاص‌ دارد. نیروی‌ انسانی‌، زیربنایی‌ترین‌ و محوری‌ترین‌ عامل‌ در توسعه‌ و تحول‌ یک‌ سازمان‌ غیر دولتی است. بدیهی‌ است‌ میزان‌ کارایی‌ این‌ عوامل‌ نیز به‌ برخورداری‌ از خصایصی‌ نظ‌یر خلاقیت‌ فکری‌، آینده‌نگری‌، علاقه‌مندی‌ و آموزش‌ بستگی‌ دارد.

سبز باشید وپایدار 


آخرین روز کارگاه 12 روزه پروژه نویسی
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٥/٢٤  کلمات کلیدی: فعالیتهای من

سلام

دیروز یعنی ۲۳/۵/۸۳ آخرین روز از کارگاه ۱۲ روزه پروژه نویسی بود .

روز آخر همه یه جورهایی دلشون گرفته بود .غمگین...و ساکت...

حتی کسایی که همیشه سرحال و فعال بودند کمتر حرف میزدند و توخودشون بودند.

این کارگاه فرصتی بود برای آشنایی با فعالان سازمانهای غیر دولتی چند استان .

گارگاه خیلی از نظر علمی پر بار بود .خودمو وقتی با قبل از کارگاه مقایسه می کنم این احساس رو دارم که خیلی دید بازتری نسبط به کارهای مشارکتی و مسائل مربوط به محیط زیست پیدا کردم.

جا داره همینجا از همه کسانی که مصوب و متولی این کارگاه بودند تشکر کنم .از جمله آقای مهندس شفیعی .خانم اردلان.آقای مهندس ابوطالبی.آقای حیدری .وسر کار خانم مهندس دارایی و امیدوارم که این کارگاها تداوم پیدا کنه و ما شاهد درخشش سازمانهای غیر دولتی در عرصه توسعه پایدار باشیم و الگویی باشیم برای بقیه مردم کشور عزیزمان.

تقدیم به همه دوستانی که در کارگاه با ما بودم . خاطره ها(رسول نجفیان)

سبز باشید وپایدار