سرمایه‌گذار پالایشگاه نفت بهشهر می‌تواند کار ساخت را آغاز کند

 

نسخه چاپیارسال به دوستان
مدیرکل محیط زیست مازندران:
سرمایه‌گذار پالایشگاه نفت بهشهر می‌تواند کار ساخت را آغاز کند

خبرگزاری فارس: مدیرکل محیط زیست استان مازندران گفت: ساخت پالایشگاه نفت در بهشهر بلامانع است و سرمایه‌گذار می‌تواند کار ساخت را آغاز کند.

خبرگزاری فارس: سرمایه‌گذار پالایشگاه نفت بهشهر می‌تواند کار ساخت را آغاز کند

 

هرمز محمودی‌راد در حاشیه برگزاری دومین کارگاه تخصصی نقشه راه گربه‌سانان، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر، اظهار داشت: با کار کارشناسی و ارزیابی‌های انجام شده به طوری که کمترین عارضه زیست محیطی ناشی از ساخت پالایشگاه نفت در بهشهر را داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم که احداث پالایشگاه در مکان جدید از نظر محیط زیست هیچ مانعی ندارد.

وی تصریح کرد: مکان قبلی پالایشگاه مورد موافقت سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و مکان‌یابی جدید صورت گرفت.

این مسئول بیان کرد: فاصله آن تا شهر، تا آببندان، تا رستمکلا و میانکاله بررسی شد در نتیجه مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت و مجوز احداث آن صادر شد.

محمودی‌راد در پایان اذعان داشت: سرمایه‌گذار پالایشگاه نفت در بهشهر می‌تواند کار و تلاش و سرمایه‌گذاری خود را آغاز کند.

به گزارش فارس، موضوع احداث پالایشگاه نفت مازندران از سال‌ها پیش مطرح بوده، در بهمن سال 87 دفتر شرکت پالایشگاه نفت مازندران در بهشهر افتتاح شد.

در سال 90 کلنگ احداث آن در حسین‌آباد به زمین زده شد، اما بنا به دلایل زیست محیطی همچنان با منع قانونی مواجه بود تا اینکه مکان‌یابی جدیدی صورت گرفت و در نهایت مورد موافقت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.

اکنون سرمایه‌گذار می‌تواند با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای به احداث این پروژه ملی بپردازد.

با ساخت پالایشگاه نفت مازندران در بهشهر بیش از 7 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد می‌شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910223000536

/ 1 نظر / 62 بازدید
زهرا

با سلام وخسته نباشيد متاسفم براي مردم بهشهر كه چنين مسئوليني رو براي خودشون انتخاب مي كنند و متوجه نيستند كه مرگ ميانكاله يهني مرگ آهسته و آرام زندگي خودشون و شايد روزي بهشهر در ليست وضعيت هشدار قرار گرفت از تلاش شما براي نجات جان حيات وحش بعنوان يك ايراني و هم استاني ممنونم