"کمپین نجات زیستگاه" فعالیت خود را از روز دوشنبه آغاز می کند

 

"کمپین نجات زیستگاه" فعالیت خود را از روز دوشنبه آغاز می کند

درخواست عمومی به رئیس جمهور برای راه اندازی فوری پایگاه اطفای حریق

کمپین نجات زیستگاهزندگی سالم: یک فعال محیط زیست گفت: "کمپین نجات زیستگاه" از دوشنبه هفته جاری با فعالیت در فضای مجازی و جمع آوری امضا از فعالان محیط زیست، کارکنان ادارات و همه آحاد مردم حمایت آنها برای درخواست از رئیس جمهور به منظور راه اندازی فوری پایگاه اطفای حریق را آغاز خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری زندگی سالم، حفاظت از عرصه های طبیعی موضوعی ملی است که نگاه دولتی و یا جناحی را برنمی تابد و باید تمام دستگاه ها، نهادها، سازمان های مردم نهاد و نیز آحاد مردم با هدف امانت داری از نعمت های خدادادی و همچنین فراهم کردن بستری پاک برای زندگی بشر در این زمینه از تمام تلاش و نیروی خود برای نگاهبانی از طبیعت استفاده کنند.

 

در همین راستا جمعی از فعالان زیست محیطی کشور و سازمان های مردم نهاد در تلاش هستند تا با بیدار کردن وجدان عمومی، زمینه مشارکت همه مردم برای پاسبانی از طبیعت را فراهم آورند.

 

از همین روی کمپینی با هدف حفاظت از محیط زیست از سوی تشکل زیست محیطی "حرمت حیات" و "دیده بان میان کاله" و نیز سایت "زمین آنلاین" با عنوان "کمپین نجات زیستگاه" تشکیل شده است.

 

بابک توتونچی، مدیرعامل سازمان غیردولتی حرمت حیات در این رابطه در گفتگو با خبرنگار زندگی سالم، اظهار داشت: این کمپین از دوشنبه هفته جاری با فعالیت در فضای مجازی و جمع آوری امضا از فعالان محیط زیست، کارکنان ادارات و همه آحاد مردم حمایت آنها از اهداف این فعالیت را آغاز خواهد کرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در نهایت بعد از جمع آوری امضاها، فعالان محیط زیست و مردم برای امضای طومار در تاریخ ششم شهریورماه سال جاری، تجمعی را در شهر تهران خواهند داشت، افزود: بعد از این تجمع، خواسته این کمپین که راه اندازی فوری پایگاه اطفای حریق مکانیزه در پارک ملی گلستان است، به رئیس جمهور ارسال خواهد شد.

 

این فعال محیط زیست در ادامه با تاکید بر اینکه راه اندازی چنین پایگاه هایی و همچنین تخصیص اعتبار برای محیط زیست نباید در گیر و دار بوروکراسی قرار گیرد، اظهار داشت: همانگونه که این منابع طبیعی برای کشور درآمدزا هستند باید بخشی از این درآمدها صرف نگهداری از خود این منابع شود.

 

وی ادامه داد: دولت کنونی در بخش حفاظت از محیط زیست، رویکردهای خوبی داشته است و این مسئله را در اطلاع رسانی، فرهنگ سازی برای مردم و انتخاب مدیری شایسته برای این سازمان نشان داده است.

 

این فعال محیط زیست کشور با اشاره به اینکه در دولت گذشته 60 درصد افت محیط زیست را در کشور شاهد بودیم، اظهار داشت: این مسئله بدان معناست که باید 60 درصد از مردم از بین بروند تا مابقی جمعیت بتوانند در شرایط استاندارد زندگی کنند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه سازمان های مردم نهاد در پاسبانی و حفاظت از محیط زیست، اظهار داشت: در تمامی آتش سوزی ها و مشکلاتی که برای محیط زیست به وجود آمده است، NGOها و نیروهای مردمی به عنوان بازوی پرتوان در این امر کار کرده اند.

 

توتونچی بیان داشت: تا زمانیکه پایگاه اطفای حریق مستقر نشود و جنگل ها از لحاظ عملیات اطفا حریق بیمه نشوند این کمپین به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

وی در پایان از تمام مردم و دوستداران محیط زیست خواست تا با مراجعه به سایت زمین آنلاین و تشکل دیده بان میان کاله و نیز تشکل غیردولتی حرمت حیات، متن نامه را دریافت کرده و با انتشار آن برای جمع آوری امضا در راستای کمک به حفظ محیط زیست کشور کمک نمایند.

http://zendegisalem.ir/VisitorPages/show.aspx?IsDetailList=true&ItemID=6501,1

/ 1 نظر / 61 بازدید
وحید رضایی

آقای منصوری اسم من رواشتباه نوشتید.اسم من وحید رضایی است