برنامه روز جهانی تالاب ها در «تالاب گمیشان» برگزار شد

سبزپرس- گروه محیط طبیعی: روز جمعه، چهاردهم بهمن ماه، برنامه «تالاب گمیشان» با همکاری انجمن کوهنوردان ایران، شاخه ساری و اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، در کتابخانه «تالاب گمیشان» برگزار شد.

 

مسئول دفتر انجمن کوهنوردان ایران، شاخه ساری در گفتگو با سبزپرس اعلام کرد که این انجمن تقویم شش ماهه ای دارد که براساس آن، برنامه های صعود و زیست محیطی را براساس مناسبت های زیست محیطی همچون روز جهانی تالاب ها، روز جهانی کوهنوردی، روز هوای پاک و... برنامه ریزی می کند.

«لطیفه بقراط» ادامه داد: بر همین اساس برای روز 14 بهمن ماه نیز برنامه ای را برای «تالاب گمیشان» در نظر گرفته بودیم که با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان و اداره حفاظت محیط زیست گمیشان در کتابخانه «تالاب گمیشان» برگزار شد.

او دکتر صفائیان، استاد اکولوژی دانشگاه مازندران و حر منصوری، از انجمن «دیده بان میانکاله» را به عنوان مهمانان این برنامه از سوی دفتر انجمن کوهنوردان ایران، شاخه ساری معرفی کرد و گفت: دکتر صفائیان درباره «تالاب سید محله» اسلاید هایی تهیه کرده بود که به مقایسه این تالاب از ده سال گذشته تا کنون پرداخته بود.

او ادامه داد: در برنامه «تالاب گمیشان» مطرح شد که مقامات مسئول و فرماندار باید ابتدا بدانند که تالاب چیست و بعد به حفاظت از آن بپردازند.

در ادامه برنامه، پس از انجام سخنرانی ها در کتابخانه «تالاب گمیشان» شرکت کنندکان در این برنامه، به همراه مدیر حفاظت محیط زیست گمیشان، برای بازدید از تالاب به تالاب گمیشان رفتند.

بقراط درباره برگزار کنندگان این برنامه گفت: انجمن حفاظت از کوهستان نکاء، انجمن دیده بان میانکاله و دفتر انجمن کوهنوردان ایران، شاخه ساری، ایلام و اسلامشهر برگزار کنندگان برنامه «تالاب گمیشان» بودند.

مسئول دفتر انجمن کوهنوردان ایران، شاخه ساری در پایان، تعداد شرکت کنندگان در این برنامه را 120 تا 140 نفر اعلام کرد و گفت: برنامه «تالا گمیشان» از ساعت 10 صبح تا 12.30 بعد از ظهر در کتابخانه تالاب برگزار شد و پس از آن نیز برای نامه بازدید از تالاب برگزار شد./ن.س

لینک خبر:http://isdle.ir/news/index.php?news=7824

/ 0 نظر / 20 بازدید