نور مفیدی ،فرماندار بندر ترکمن،توسعه گردشگری آشوراده

به نظر میرسد حجت السلام نور مفیدی در انتخابات ریاست جمهوری علیرغم اینکه تمایل گلستانی های روی به اصلاح طلبان بوده ،کمکهای فراوانی رساند تا رای مردم را بسمت جناب آقای دکتر روحانی متمایل کند . از این رو در جواب این لطف و در سفر استانی رئیس جمهور به گلستان ، جناب نور مفیدی که انسان فرهیخته و مردم داری است تحت تاثیر اشخاصی که سرمایه گذاری گردشگری در آشوراده را مفید میدانستند از رئیس جمهور این قول را گرفتند که بعنوان یکی از مصوبات استانی به این مهم بپردازد و رئیس جمهور که بشدت به ایشان احترام میگذارد این خواسته را خواسته گلستانی ها دانسته و روی آن تاکید نمود حال باید اعتراف کنم که بله ،این خواسته خواسته اکثر غرب گلستانیها بوده و حتی هنوز هم تا حد زیادی هست . از طرف دیگر استانداری گلستان بر سر انتخاب خانم مرجان نازقلیچی بعنوان تنها فرماندار زن گلستان بر سر دوراهی بوده و با سر و صدای تعداد زیادی اصولگرا مواجه شد.

حتی در این میان پسر عموی پدر من"حاج شیخ محمد صالح منصوری " که امام جمعه بندر ترکمن است از احتمال فرماندار شدن ایشان بسیار انتقاد کرده و این انتقادات رسانه ای شد و در گفتگوی بصورت صریح گفت مگر در این مملکت قطح الرجال است که یک زن فرماندار این شهر محروم شود. خانم مرجان نیز از شخصیت های فعال در بحث زنان مسلمان بوده که در چندین همایش جهانی جایزه و لوح تقدیر دریافت کرده و بصورت خاص از طرف نهاد رهبری مورد تشویق قرار گرفته است. از اینرو با تمام این اوصاف استاندار بر روی فرماندار شدن وی با تمام مناقشات مطروحه و حتی بحثهای داخلی استانداری تاکید ورزید و در اوایل سال93 بصورت رسمی به عنوان فرماندار بندر ترکمن از سوی استانداری معرفی گردید . ایشان شخصی رسانه ای بوده و فعالیت جدید ایشان در مورد آشوراده در جهت حمایت از استاندار بوده و هست
باید بگویم اعتقاد دارم تعداد زیادی از مقامات دینی و سیاسی گلستان بدون اینکه انسانهای بدی باشند بدنبال بحث توسعه گردشگری در آشوراده بوده و هستند و در این میان اضخاصی فرصت طلب در حال سودجویی از فرصتی هستند که بوجود آمده .بنظر میرسد این مقامات دینی و مسئول بخاطر عدم تخصصشان در گردشگری به این امر اصرا میورزند نه بخاطر منافع شخصی و گروهی .

جناب آقای نور مفیدی بسیار انسان شایسته و مردم داری هستند که شاید تخصصی در گردشگری ندارند و اعتقاد دارم اشخاصی چون سرکار خانم الهه موسوی و دیگر دوستان گلستانی میتوانند با طرح ملاقاتی با اشخاصی چون حجت السلام نو مفیدی و گفتگوی مستقیم و فنی ایشان را از خطری که مجموعه میانکاله و آشوراده را تهدید میکند آگاه نمود .
در ضمن باید در کلام آخر اعتراف کنم شناختی از استاندار گلستان ندارم که ایشان چگونه انسانی است، ولی هر چه که باشد میدانم بیش از استاندار مازندران به مشارکت دادن جامعه مدنی در تصمیم گیری استانی اعتقاد دارند.
دلیل : استاندار گلستان با ایجاد "اتاق فکر بررسیهای استراتژیک نهاد ریاست جمهوری" در گلستان موافق بوده و هست ،هر چند که در این اتاق فکر در آخرین جلسات خود در بهمن 93 حول محور آشوراده که اینجانب هم در نشستش شرکت داشتم به این نتیجه رسید که استقرار توریست بصورت انبوده در آشوراده یک اشتباه استراتزیک بوده و هست.
اما ربیع فلاح استاندار مازندران هیچ علاقه ای برای ایجاد" اتاق فکر بررسیهای استراتژیک نهاد ریاست جمهوری" را در استان مازندران برای داشتن مشاوره رایگان سازمانهای غیر دولتی و نخبگان استانی نداده است .

من فکر میکنم میتوان با مدیران خوب و تصمیم گیران استان گلستان به بحث و تبادل نظر پرداخت تا آنها را از خطر ارزانفروشی آشوراده به بد خواهان مطلع نمود


با تشکر حر منصوری عبدالملکی

 

پینوشت :مصاحبه حجت السلام  کاظم نور مفیدی در تاریخ 93/12/27

نماینده ولی فقیه در گلستان: زمینه حضور مردم در جزیره آشوراده به خوبی فراهم شود

/ 0 نظر / 35 بازدید