رها سازی قو ی راه گم کرده در پناهگاه حیات وحش سرخانکل

بزرگنمایی

سبزپرس – گروه محیط طبیعی؛ لیلا مسروری: رئیس اداره حفاظت محیط زیست انزلی از رها سازی قوی راه گم کرده، در پناهگاه حیات وحش سرخانکل خبرداد.

 

«اکبر میغی» در گفتگو با سبزپرس گفت: این پرنده که توسط یکی از اهالی دوستدار محیط زیست در ساحل خیابان پاسداران انزلی پیدا شده و تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شد. 
او ادامه داد: با توجه به اینکه قوها از پرندگان حمایت شده هستند این اداره نیز با نهایت حساسیت جهت مراقبتهای اولیه، این پرنده را به پاسگاه «قلم گوده» منتقل کرد. 
به گفته میغی، این قوی سرگردان طی هماهنگی با کارشناس دامپزشکی پس از اطمینان از سلامت کامل و نداشتن علائم بیماری، در پناهگاه حیات وحش «سرخانکل» رها سازی شد.
میغی افزود: رها سازی این پرنده حمایت شده زیبا با حضور آقای «حامد حقیقی» شهروندی  که قو را تحویل اداره انزلی داده بود، انجام شد.
به گزارش سبزپرس، در فصل مهاجرت پرندگان ممکن است اتفاقات این چنینی در مناطق مختلف کشور رخ دهد به همین دلیل مسئولان حفاظت محیط زیست استان های کشور همواره از مردم شهرها و روستاها درخواست می کنند که در صورت مشاهده این پرندگان و به منظور حفظ نسل آنها، مراتب را سریعا به نزدیک ترین اداره محیط زیست اطلاع دهند. 

لینک اصلی:http://isdle.ir/news/index.php?news=7897 

/ 0 نظر / 7 بازدید